Методи Паунов и Асен Василев спечелиха "24 часа на София"

Main May 27, 2013 | Speed-Press.com A- A+ 5405 views | no comments

Екипажът Орлин Алекиев и Пламен Николов ще се състезава отново в рали "Дакар". Представянето на отбора се състоя по време на първия национален офроуд събор в София. Двамата вече са стартирали подготовката си за състезанието през 2014 г. Алексиев дебютира в "Дакар" в тазгодишното издание и завърши на 17-о място в класа си. Тандемът ще участва със същия автомобил BMW X1 A2 Concept, който е прототип от клас Т1. Колата е с 6-цилиндров дизелов двигател 3,0 литра с 300 к.с. и 700 Нм. В рамките на събора се проведе и вторият кръг от шампионата - „24 часа на София”. Организатор на състезанието бе доайенът на офроуда в България Тодор Христов. В надпреварата участваха автомобили, АТВ и мотори. Зорница Тодорова бе единствена в клас Мото/АТВ, която изкара цялото състезание и зае първо място в този клас.Трасето бе с обща дължина 550 км и за два дни състезателите преминаха през технични участъци през Люлин планина и Стара планина. През първия ден участниците изминаха 200 км, а през втория 350 км с изключително сложна навигация. При aвтомобилистите имаше голяма интрига, като при финала на всеки етап победителите се променяха. След ожесточените битки спечелиха Методи Паунов и Асен Василев с Nissan.

Keywords:   bmw, bmw x1, Други